Dodano: 03.08.2023
jak wyleczyć popękane dłonie

Pękająca skóra na dłoniach to problem, z którym boryka się wiele osób na całym świecie. Nasilone objawy pękania tkanek występują najczęściej jesienią i zimą, kiedy na zewnątrz panują ujemne temperatury. Jeśli w tym czasie nie zadbamy o odpowiednią pielęgnację, spierzchnięte, popękane dłonie będą nawracającym problemem. Jak wyleczyć popękane dłonie? Czy dobry krem na popękane dłonie wystarczy? Sprawdź!

Popękane dłonie – co jest przyczyną tego problemu?

Główna przyczyna popękanych dłoni w sezonie jesienno-zimowym to przede wszystkim zmienne temperatury powietrza połączone z brakiem odpowiedniej pielęgnacji skóry dłoni. To przyczynia się do znacznego uszkodzenia naskórka, a tym samym występowania problemu spierzchniętych, popękanych dłoni.

Inną przyczyną są schorzenia, takie jak atopowe zapalenie skóry. W przypadku wyjątkowo uporczywych objawów może dojść do: przesuszenia skóry, pieczenia, swędzenia oraz łuszczenia się. Są też inne choroby, które mogą wpływać na popękane dłonie do krwi, np. grzybica, cukrzyca, niedoczynność tarczycy lub brak odpowiedniej diety.

Popękane dłonie – leczenie i profilaktyka

Występowanie zniszczeń naskórka na dłoniach lub po prostu boleśnie popękana skóra to problem, z którym trzeba walczyć natychmiast. W przeciwnym razie pęknięcia stają się większe i głębsze, a to przekłada się na większy ból i swędzenie.

Podstawą w łagodzeniu skutków popękanych dłoni jest odpowiednie leczenie. W tym przypadku można wykorzystać leki na receptę, choć te są dedykowane dla osób, u których problem jest już naprawdę dotkliwy. Alternatywnie można wykorzystać kilka domowych sposobów oraz sprawdzone kosmetyki pielęgnacyjne z naturalnym składem. Te kupisz na stronie naszego sklepu internetowego – Pure Queen.

Działania profilaktyczne w celu zapobiegania pęknięciom skóry dłoni to:

  • codzienne nawilżenie i pielęgnacja skóry dłoni,
  • zakładanie rękawiczek podczas wyjścia na zewnątrz, kiedy występują ujemne temperatury,
  • wdrożenie zasad zdrowego żywienia na co dzień,
  • suplementacja witamin i minerałów.

Korzystając w powyższych porad, możesz skutecznie zapobiec występowaniu spierzchniętych, popękanych dłoni. Pamiętaj jednak, że organizm każdego człowieka jest inny, dlatego metody profilaktyki i leczenia powinny być dopasowane na potrzeby konkretnego problemu ze skórą dłoni.

Domowe sposoby, jak wyleczyć popękane dłonie – sprawdź!

Podstawą w walce z popękanymi dłońmi od mrozu jest regularne nawilżenie. Można to robić na kilka sposobów, np. przyjmując codziennie kilka litrów płynu lub   profesjonalne kosmetyki nawilżające: sera, kremy i mydła.

Kilka sprawdzonych, domowych sposobów na popękane dłonie zimą to:

  • okłady z ciepłej oliwy z oliwek – świetnie nawilżają i jednocześnie łagodzą bolesne pęknięcia,
  • peelingi, które usuwają zrogowaciały naskórek z dłoni,
  • moczenie rąk w wodzie z nasionami lnu.

Oczywiście nie można zapominać o stosowaniu na co dzień kosmetyków pielęgnacyjnych. To podstawa, jeśli chodzi o zapobieganie dalszym pęknięciom, krwawieniom i innym problemom ze skórą na dłoniach. 

Dobry krem na popękane dłonie – podstawa pielęgnacji!

Na popękane dłonie do krwi lub inne schorzenia związane z uszkodzeniami skóry dłoni warto stosować wyłącznie sprawdzone kosmetyki. Dobry krem na popękane dłonie oczywiście jest niezbędny, choć nie można też zapomnieć o cyklicznym stosowaniu serum nawilżającego, regenerującego oraz mydła do codziennej pielęgnacji – w ten sposób można połączyć codzienną higienę osobistą z nawilżeniem zniszczonej skóry dłoni.