Dodano: 07.11.2022
suche rece

Regularne mycie i dezynfekowanie dłoni to konieczność dla wszystkich, którzy dbają o swoje zdrowie i higienę. Używanie preparatów antybakteryjnych stało się powszechnym nawykiem zwłaszcza od czasu pandemii Covid-19. To właśnie na powierzchni skóry rąk gromadzi się znaczna część drobnoustrojów odpowiedzialnych za choroby, a korzystanie ze środków dezynfekujących to najprostsza i najskuteczniejsza metoda na to, by się ich pozbyć. Niestety, zdarza się, że częste stosowanie tego typu produktów ma niekorzystny wpływ na kondycję skóry. Sprawia, że staje się sucha i szorstka, a czasem pojawiają się nawet bolesne pęknięcia. Na szczęście istnieją sposoby na to, by uniknąć takiego efektu. Podpowiadamy, co zrobić, by właściwie zadbać o swoje dłonie.

Suche dłonie a częste mycie i dezynfekcja

Jeśli często używasz preparatów antybakteryjnych, możesz zauważyć, że niektóre z nich mają niekorzystny wpływ na skórę Twoich dłoni. Z powodu mycia i dezynfekcji może stać się zaczerwieniona, przesuszona, a nawet pękać. Może być także bardziej podatna na uszkodzenia, ponieważ zostaje naruszona jej naturalna bariera ochronna, a także szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Wszystkie te zmiany to skutki uboczne stosowania większości środków dezynfekujących, zwłaszcza tych zawierających w swoim składzie wysokie stężenie alkoholu. Co zrobić, by poradzić sobie z tym problemem albo przynajmniej nieco go złagodzić?

Jak dbać o dłonie przy częstym myciu i dezynfekcji?

Kluczowy wpływ na stan skóry dłoni ma jej właściwa pielęgnacja. Oprócz samego mycia należy pamiętać, chociażby o dokładnym osuszaniu rąk. Ponadto dobrze jest stosować odpowiednio dobrane kosmetyki nawilżające. Również wybór samych preparatów do mycia i dezynfekcji nie powinien być przypadkowy. Warto poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z ich składem i upewnienie, że jest on przyjazny dla naszej skóry.

pielegnacja rak

Dokładne osuszanie i nawilżanie skóry

Większość instrukcji mycia dłoni skupia się wyłącznie na kolejnych krokach niezbędnych do usunięcia z ich powierzchni zabrudzeń i drobnoustrojów. Osuszanie skóry bardzo często jest pomijane, a to spory błąd. Po zakończeniu mycia zawsze należy usunąć z jej powierzchni pozostałości wody, przy pomocy ręcznika lub suszarki automatycznej. Jeśli używasz klasycznych, materiałowych ręczników, musisz pamiętać o ich regularnej wymianie. Ważne też, by nie pocierać nimi dłoni, aby nie wywoływać podrażnień, a jedynie delikatnie dotykać, umożliwiając tkaninie wchłonięcie nadmiaru wilgoci.

Kolejnym etapem po osuszaniu powinno być nawilżanie dłoni przy użyciu odpowiednich preparatów. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na to, by skład serum, czy kremu był jak najbardziej naturalny, aby uniknąć ryzyka dodatkowych podrażnień. Dla własnej wygody dobrze jest też wybierać produkty, które szybko się wchłaniają, aby uniknąć nieprzyjemnego uczucia lepkości. Wieczorem dobrze jest z kolei sięgnąć po kosmetyk o bogatszym składzie i silniejszym działaniu, który zregeneruje dłonie po całym dniu.

Wybierz produkty ze składem niepodrażniającym skóry dłoni

Świadomy wybór preparatów do mycia i dezynfekcji jest bardzo ważny. Ich skład powinien być wolny od składników, które mogą wywoływać podrażnienia i alergię. Najlepiej, jeśli płyny antybakteryjne do rąk będą zawierały dodatkowe składniki pielęgnujące i nawilżające, na przykład aloes. Z drugiej strony, należy zadbać również o to, by były skuteczne. Najbardziej efektywne w walce z drobnoustrojami są produkty o wysokim stężeniu alkoholu i to po nie najlepiej sięgać. Dla dobra swojej skóry warto zwrócić uwagę na to, by miały w składzie również substancje odpowiedzialne za łagodzenie jego niekorzystnego działania.

Sprawdź ofertę środków dezynfekujących PureQueen

Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, producent środków dezynfekujących PureQueen proponuje w swojej ofercie produkty do mycia i dezynfekcji o starannie przebadanym składzie. Na szczególną uwagę zasługują płyny antybakteryjne do rąk, zawierające wysokie stężenia substancji o działaniu nawilżającym i łagodzącym podrażnienia, takie jak panthenol, ekstrakt z aloesu, czy naturalna gliceryna. Sięgnij po nie, a zapewnisz skórze swoich dłoni nie tylko skuteczną dezynfekcję, ale również dodatkową pielęgnację. Zapoznaj się z całym asortymentem PureQueen i wybierz produkty, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.