Dodano: 17.01.2024

Produkcja naturalnych kosmetyków bywa skomplikowana. Wymaga przede wszystkim odpowiedniego wyselekcjonowania składników, które pozwolą na uzyskanie jak najlepszych efektów działania kremów, balsamów i odżywek do skóry. Mocznik to jeden z niezbędnych składników, który powinien znaleźć się w produktach kosmetycznych dla kobiet i mężczyzn. Dlaczego powinniśmy wybierać kosmetyki z mocznikiem w składzie? O tym opowiemy w poniższym poradniku.

Czym jest mocznik i jakie ma znaczenie w kosmetykach naturalnych?

Mocznik do inaczej zwany Urea, czyli substancja w postaci proszku albo granulatu. To biała, krystaliczna i bezwonna substancja rozpuszczalna w wodzie, ale bez zdolności do rozpuszczania się w tłuszczach. Warto dodać, że mocznik znajduje się naturalnie w skórze człowieka. To około 1% masy całego naskórka. Jest także naturalnym składnikiem czynnika nawilżającego skórę.

To oznacza, że mocznik w kosmetykach jest kluczowy, szczególnie jeśli te mają działanie nawilżające i odżywcze na skórę. Praktyczne zastosowanie mocznika w naturalnej kosmetologii jest naprawdę obszerne. Kluczowe aspekty działania mocznika, które wpływają na praktyczne wykorzystanie w składzie produktów kosmetycznych to:

 • miejscowe leczenie zainfekowanych ran na skórze,
 • działanie antyseptyczne i złuszczające,
 • zdolność do usuwania martwych komórek naskórka,
 • sprzyja gojeniu się ran,
 • wspomaga leczenie kurzajek,
 • stanowi naturalny opatrunek dla skóry.

Warto też dodać, że mocznik ma działanie antybakteryjne i właściwości przeciwświądowe. To oznacza, że jego obecność w składzie naturalnych kosmetyków dla kobiet i mężczyzn niesie ze sobą wiele wymiernych korzyści.

Właściwości mocznika i jego działanie w kosmetykach

Nasze kosmetyki Pure Queen z mocznikiem w składzie to produkty, które sprzyjają zwiększeniu przepuszczalności warstwy rogowej naskórka. Dzięki temu składniki aktywne produktów nawilżających szybciej przenikają w głąb skóry, nawilżając ją długotrwale i skutecznie.

Podstawowe właściwości mocznika to przede wszystkim działanie nawilżające i regenerujące. 

Wyróżniamy cztery filary praktycznego zastosowania mocznika w kosmetykach:

 1. Nawilża skórę.
 2. Zmiękcza naskórek.
 3. Łagodzi podrażnienia.
 4. Poprawia elastyczność.

Urea ma higroskopijne właściwości, co oznacza, że mocznik pochłania wilgoć, a w następstwie tego skutecznie nawilża. Ogólnie rzecz biorąc, działanie mocznika wpływa też na wzmocnienie bariery ochronnej skóry, dzięki czemu zwiększa się poziom enzymów, a te syntetyzują lipidy, wpływając na ekspresję peptydów przeciwdrobnoustrojowych.

Czy warto kupić kosmetyki naturalne z mocznikiem w składzie? Podsumowanie

Wysokiej jakości naturalne kosmetyki z mocznikiem w składzie to korzystne rozwiązanie, szczególnie dla osób, które potrzebują silnego nawilżenia oraz odżywienia swojej skóry. Zdecyduj się na kosmetyki z mocznikiem, jeśli:

 • masz problem z suchą skórą,
 • cierpisz na atopowe schorzenia skóry,
 • potrzebujesz skutecznego sposobu na złuszczenia martwego naskórka,
 • na Twojej skórze pojawia się tzw. rybia łuska.

Po produkty z mocznikiem sięgaj zawsze wtedy, kiedy chcesz mocno i długotrwale nawilżyć swoją skórę, a dodatkowo odbudować jej strukturę od podstaw. Jeśli dotychczas stosowane kosmetyki nie przynosiły zadowalających efektów, koniecznie postaw na produkty od Pure Queen. To dobry wybór, szczególnie jeśli zależy nam na skutecznej regeneracji, nawilżeniu oraz odbudowie warstwy ochronnej naskórka.

Podsumowując: stosowanie kosmetyków z Ureą w składzie niesie ze sobą wiele korzyści dla kobiet i mężczyzn. To głównie idealne nawilżenie, regeneracja oraz oczyszczenie skóry – to wszystko zyskasz dzięki produktom z mocznikiem od Pure Queen!