Dodano: 15.01.2024

Nowoczesne kosmetyki do ciała często zawierają w sobie Panthenol. To substancja stosowana od wielu lat przez firmy zajmujące się produkcją wartościowych kosmetyków dla kobiet i mężczyzn. Tę substancję wykorzystujemy głównie po to, aby usprawnić procesy nawilżenia i odbudowy struktury włosów oraz skóry. Czym dokładnie jest Panthenol i kiedy warto go zastosować w kosmetykach? Przejrzyj nasz poradnik, a dowiesz się, dlaczego Panthenol w produktach Pure Queen odgrywa kluczową rolę.

Panthenol – co to takiego?

Panthenol, czyli prowitamina B5 to podstawowy składnik wielu kosmetyków naturalnych. To substancja organiczna z grupy alkoholi, która występuje naturalnie w naszej skórze, włosach i paznokciach. Stanowi podstawowy składnik budulcowy, a więc jest niezbędny do tego, aby utrzymać włosy, skórę i paznokcie w perfekcyjnym stanie przez wiele lat. To oznacza, że Panthenol w kosmetykach odgrywa kluczową rolę i wpływa na korzystniejsze wchłanianie i szybsze nawilżanie skóry poprzez stosowanie np. kremów i odżywek do rąk.

W praktyce Panthenol jest bezbarwny, delikatnie lepki i występujący w formie cieczy. 

Ta substancja działa przede wszystkim łagodząco na skórę całego ciała, a dodatkowo ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Jeśli mamy na skórze jakiekolwiek podrażnienia i chcemy oddziaływać na nie kojąco, koniecznie wybierajmy kosmetyki z Panthenolem od Pure Queen.

Naturalne kosmetyki a Panthenol – powinien tam być czy nie?

Oczywiście, że tak! Panthenol to obowiązkowy składnik każdego produktu kosmetycznego stosowanego przez kobiety i mężczyzn. Poprzez jego zastosowanie w składzie, produkty nawilżająco-odżywiające nadają się do zastosowania na skórę: wrażliwą, alergiczną oraz mocno zniszczoną. Dodatkowo produkty z zawartością tej substancji mają skuteczne działanie przeciwzmarszczkowe i przeciwbakteryjne.

Stosując naturalne kosmetyki z Panthenolem od Pure Queen zyskujemy przede wszystkim idealny poziom wygładzenia skóry, przywracamy jej naturalne napięcie oraz wypełniamy zmarszczki od wewnątrz. Idealne połączenie w składzie kosmetyków to Panthenol z kwasem hialuronowym. Dzięki temu łagodzimy podrażnioną skórę, regenerujemy ją i długotrwale odżywiamy, zmiękczając naskórek. 

Praktyczne zastosowanie Panthenolu w kosmetykach

Panthenol, jako składnik produktów kosmetycznych stosujemy przede wszystkim w takich produktach, jak: kremy, sera, odżywki nawilżające, a także mydła regenerująco-oczyszczające. Wszędzie tam, gdzie liczy się skuteczność działania oraz odżywienie skóry,  warto wykorzystać Panthenol jako aktywny składnik kosmetyków.

Dodatkowo ta substancja idealnie nadaje się na oparzenia słoneczne. To humektant, czyli środek utrzymujący prawidłowy poziom nawilżenia naskórka. A zatem jeśli zastosujemy krem nawilżający z Panthenolem, to będzie to nasze wybawienie w przypadku oparzeń słonecznych. 

Podsumowując: Panthenol jest obowiązkowym składnikiem wielu produktów kosmetycznych, a szczególnie kremów, balsamów i serum nawilżającego o przedłużonym działaniu łagodząco-nawilżającym. Korzystając z produktów z Panthenolem odbudowujemy hydrolipidową warstwę skóry oraz zapobiegamy utracie naturalnego nawilżenia naskórka, niezależnie od wieku.