Dodano: 08.07.2022
purequeen-dezynfekcja-powierzchni

Wraz ze wzrostem zachorowań na Covid-19 wzrosła świadomość w kwestii dezynfekcji. Coraz więcej osób regularnie sięga po płyny antybakteryjne do rąk i zdaje sobie sprawę z tego, jak duży wpływ na nasze zdrowie i ograniczenie transmisji wirusów ma prawidłowe oczyszczanie powierzchni, których na co dzień dotykamy. O czym powinieneś pamiętać, kiedy przeprowadzasz taki zabieg? Po jakie środki dezynfekujące warto sięgnąć, aby mieć pewność, że efekty będą zadowalające? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Przeczytaj poniższy artykuł, a nie będziesz miał wątpliwości, jak zrobić to właściwie.

Jak skutecznie dezynfekować powierzchnie?

Kluczowe znaczenie dla efektywności dezynfekcji ma technika stosowana przy jej wykonywaniu. Zwykle zaleca się, by odbywała się dwuetapowo. W pierwszej kolejności powinieneś dokładnie przemyć powierzchnię wodą z dodatkiem mydła, płynu do mycia naczyń lub innego detergentu. W ten sposób usuniesz z niej część drobnoustrojów. Następnie należy sięgnąć po płyn wirusobójczy do powierzchni, aby zniszczyć pozostałe wirusy i bakterie. Ważne, by stosować się przy tym do zaleceń producenta w kwestii sposobu użycia i czasu działania konkretnego preparatu. W niektórych przypadkach zalecane jest też zmycie pozostałości substancji antybakteryjnych czystą wodą.

Jak wybrać skuteczny środek dezynfekujący?

Bardzo istotny dla skuteczności dezynfekcji jest dobór odpowiednich środków. Każdy materiał wymaga zastosowania nieco innych preparatów dla uzyskania optymalnych efektów. Dla wygody użytkowania najlepiej wybierać takie, które nie wymagają spłukiwania, na przykład te w formie wygodnego sprayu. Dobrym rozwiązaniem są też uniwersalne płyny antybakteryjne do rąk i powierzchni. Jeden preparat pozwoli nam usunąć drobnoustroje ze wszystkich newralgicznych miejsc. Potwierdzeniem wysokiej jakości środków antybakteryjnych są certyfikaty przyznawane przez polskie instytucje kontrolujące jakość wyrobów biobójczych. Przed zakupem warto sprawdzić, czy producent środków dezynfekujących, które wybrałeś, może pochwalić się takim dokumentem.

Dezynfekcja podłóg

Najlepszym wyborem w przypadku czyszczenia podłóg będą płyny zawierające w swoim składzie chlor lub czwartorzędowe sole amonowe. Niektóre materiały są szczególnie wrażliwe na działanie tych substancji, dlatego dla bezpieczeństwa warto przetestować je w mało widocznym miejscu, zanim umyjemy całą podłogę.

Dezynfekcja powierzchni mających kontakt z żywnością

W przypadku powierzchni, które mają bezpośredni kontakt z żywnością, środki do dezynfekcji powinny być wybierane szczególnie starannie. Warto zadbać, by były to łagodne preparaty, a po upłynięciu czasu ich działania dodatkowo przemyć blaty czystą wodą, aby usunąć z nich ewentualne pozostałości substancji, które mogą być niebezpieczne.

purequeen-dezynfekowanie-powierzchni-plaskich

Dezynfekcja małych powierzchni

Jeśli chodzi o dezynfekcję niewielkich powierzchni, najlepiej stosować do niej preparaty niezawierające w swoim składzie alkoholu. Unikniemy w ten sposób ryzyka, że delikatny ekran telefonu czy klawiatura komputera zostaną uszkodzone. Należy jednak liczyć się z tym, że czas działania takich środków jest nieco dłuższy niż w przypadku tych tradycyjnych na bazie alkoholu.

Dezynfekcja powierzchni o różnym rodzaju zastosowań

Poza wymienionymi wcześniej powierzchniami, regularnej dezynfekcji należy poddawać również klamki, włączniki świateł, poręcze i inne miejsca, które na co dzień są dotykane przez wiele osób. Najwygodniej zrobić to przy użyciu jednorazowej chusteczki nawilżonej niewielką ilością płynu wirusobójczego.

Wiesz już, jak prawidłowo dezynfekować powierzchnie?

Stosując się do tych prostych wskazówek, możesz być pewien, że dezynfekowana powierzchnia będzie wolna od wirusów, bakterii i innych szkodliwych drobnoustrojów. Na tym jednak nie koniec. W trosce o swoje zdrowie powinieneś pamiętać również o regularnej dezynfekcji dłoni w prawidłowy sposób. Wybierając płyny antybakteryjne do rąk, zwróć uwagę nie tylko na to, by były skuteczne, ale również bezpieczne dla wrażliwej skóry. Najlepiej, jeśli oprócz składników bakterio- i wirusobójczych będą zawierały również substancje odpowiedzialne za jej nawilżenie, na przykład panthenol czy ekstrakt z aloesu. Dzięki temu skóra dłoni nie będzie przesuszona i bolesna, nawet przy wielokrotnym stosowaniu środków dezynfekujących w ciągu dnia.

Wygoda i skuteczność w stosowaniu preparatów PureQueen

Specjalna receptura produktów biobójczych do dezynfekcji powierzchni PureQueen mają tą zaletę, że nie trzeba wcześniej przecierać powierzchni mydłem, ani później spółkować ją wodą. Produkty PureQueen mają przeprowadzone badania skuteczności płynów bakteriobójczych uwzględniające warunki brudnej powierzchni. Posiadamy również badania świadczące o wirusobójczych właściwościach przeciwko koronawirusom, dlatego też nasze produkty możesz często również spotkać w gabinetach lekarskich. Ponadto naszymi płynami również możesz przecierać powierzchnie mające styczność z żywnością. Korzystają z naszych płynów masz pewność bezkompromisowego działania wirusobójczego (koronawirusy), bakteriobójczego oraz grzybobójczego a także zaoszczędzasz czas ponieważ nie musisz robić dodatkowych czynności – wystarczy spryskać powierzchnię i po 60 sekundach ją wytrzeć.