Dodano: 22.07.2022
purequeen-dezynfekcja-w-biurze

Pandemia koronawirusa sprawiła, że świadomość społeczeństwa w zakresie potrzeby regularnej dezynfekcji uczęszczanych miejsc zdecydowanie wzrosła. Coraz więcej osób na co dzień nosi w torebce czy plecaku żel antybakteryjny mini. Coraz staranniej wybiera się środki do dezynfekcji biur, instytucji oraz innych miejsc użytku publicznego. Jakich zasad warto przestrzegać, aby mieć pewność, że wirusy i bakterie w takich miejscach rzeczywiście zostaną wyeliminowane? Który wirusobójczy i antybakteryjny płyn do powierzchni biurowych sprawdzi się najlepiej? Dowiedz się z artykułu!

Dezynfekcja rąk w biurze podstawą higieny

Kluczowe znaczenie dla ograniczenia transmisji wirusów ma regularna dezynfekcja rąk. Najlepiej mieć przy sobie zawsze żel antybakteryjny mini i sięgać po niego, ilekroć dotykamy powierzchni, z którymi mają kontakt również nasi współpracownicy. To dobry nawyk, który warto sobie utrwalać, nie tylko ze względu na Covid-19. Zdecydowana większość wirusów i bakterii wnika do naszego organizmu właśnie poprzez dotknięcie ust czy nosa dłońmi, warto więc ograniczać to ryzyko na tyle, na ile jesteśmy w stanie. W trosce o stan naszej skóry, do oczyszczania rąk najlepiej wybierać delikatne produkty, które oprócz składników antybakteryjnych zawierają substancje nawilżające i łagodzące podrażnienia.

Dezynfekowanie powierzchni w biurze

Poza dezynfekowaniem dłoni, należy zadbać o regularne czyszczenie powierzchni, z których korzystają wszyscy pracownicy, a więc klamek, włączników światła, czy ogólnodostępnego sprzętu. Świetnie sprawdzi się przy tym antybakteryjny płyn do powierzchni w formie wygodnego sprayu. Zgodnie z zaleceniami producentów, środków tego typu nie trzeba zmywać, co zdecydowanie skraca czas całego zabiegu.

Jak jeszcze zachować sterylne warunki w miejscu pracy?

Wiesz już, które obszary wymagają szczególnej uwagi dla zachowania sterylności. Możesz zadbać jeszcze o kilka dodatkowych czynników, które wpływają na ogólną czystość w miejscu pracy. Ważne są między innymi odpowiednia częstotliwość sprzątania i dbałość pracowników o sprzęt firmowy, który mają do dyspozycji.

purequeen-biuro-dezynfekcja

Dezynfekcja cykliczna

Dobrze jest wprowadzić harmonogram dezynfekcji miejsc, które są szczególnie narażone na nagromadzenie dużej ilości drobnoustrojów. Do tych miejsc należą łazienki, pomieszczenia socjalne, wentylacja czy windy. Zabiegi w tych obszarach wykonują zwykle pracownicy firm sprzątających. Warto jednak przygotować grafik, w którym określisz, jak często ma być czyszczone każde z wymienionych miejsc. W ten sposób zyskasz pewność, że będą dezynfekowane tak często, jak to jest potrzebne, by zapewnić im sterylność. Nie istnieją wprawdzie żadne konkretne przepisy ani zalecenia określające optymalną częstotliwość dezynfekcji w tego rodzaju krytycznych miejscach. Wystarczy jednak, że przy przygotowywaniu harmonogramu sprzątania będziesz kierował się zdrowym rozsądkiem i instrukcjami, które każdy producent zamieszcza na swoich preparatach antybakteryjnych.

Dezynfekowanie stanowiska pracy

Każdy pracownik powinien zadbać o utrzymywanie czystości w swoim miejscu pracy. We własnym zakresie musi dezynfekować urządzenia, których na co dzień używa, takie jak telefon, myszka, czy klawiatura komputera. Nie należy pomijać również monitora, czy ekranu laptopa, chociaż wiele osób o nich zapomina przy codziennych porządkach. Ze względu na to, że wszystkie te sprzęty są dość delikatne, należy zadbać o właściwy dobór preparatów dezynfekujących. Kategorycznie powinno się unikać stosowania ostrych środków antybakteryjnych i narażania elektroniki na dłuższy kontakt z wilgocią, w przeciwnym razie jej wrażliwe elementy mogą zostać trwale uszkodzone. Żaden producent sprzętu nie uzna reklamacji w takim przypadku.

Zachowaj sterylną czystość w biurze z purequeen.pl

Dobór odpowiednich preparatów antybakteryjnych to poza właściwą techniką i regularnością, jeden z najważniejszych czynników decydujących o efektywności dezynfekcji Wybierając produkty z bogatego asortymentu, który oferuje swoim klientom producent środków dezynfekujących PureQueen, masz pewność, że będą skuteczne i wysoko wydajne. Sprawdź już dziś, które z dostępnych artykułów możesz wykorzystać, by zapewnić sterylność w swoim biurze, a sobie i swoim współpracownikom bezpieczeństwo i komfort pracy.