Dodano: 23.06.2022
dezynfekcja-rak

Prawidłowa higiena i dezynfekcja może ustrzec przed wieloma groźnymi infekcjami. Dlatego tak istotne jest, by każdego dnia pamiętać o częstym myciu dłoni, a także o ich właściwej pielęgnacji. Odpowiednio nawilżona skóra to naturalna bariera dla drobnoustrojów. W takim razie, jaki antybakteryjny żel do rąk wybrać? A jak radzić sobie na wyjeździe? Przeczytaj poniższy artykuł. Z pewnością znajdziesz w nim odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

Prawidłowa higiena i pielęgnacja rąk

Już od najmłodszych lat ludzie uczeni są, jak ważna jest prawidłowa higiena. Niestety z upływem czasu niektórzy zapominają o pozyskanej wiedzy. Warto więc przypomnieć sobie podstawowe informacje. Groźne chorobotwórcze mikroorganizmy są niewidoczne gołym okiem. W związku z tym należy myć dłonie:

  • po skorzystaniu z toalety,
  • przed zjedzeniem posiłku,
  • po powrocie do domu z pracy lub zakupów,
  • przed przywitaniem się, zwłaszcza z osobami starszymi lub chorymi.

Mycie rąk (nie) takie trudne

Oprócz tego warto wiedzieć także, w jaki sposób myć ręce. W domowych warunkach najlepiej robić to pod bieżącą, ciepłą wodą z użyciem pielęgnującego mydła o działaniu antybakteryjnym. Po dokładnym namydleniu dłoni (również wszystkich palców i przestrzeni między nimi) wystarczy spłukać pianę i cieszyć się odświeżoną skórą. Cały proces powinien trwać około 30 sekund tak, aby nie pominąć żadnego obszaru.

Jesteśmy polskim producentem środków do dezynfekcji i zadbaliśmy o to, by ich stosowanie było przyjemne. Nasze wyroby do mycia nie tylko niszczą mikroorganizmy, ale również skutecznie usuwają zabrudzenia. Działanie mydeł opiera się na wyciągach roślinnych oraz substancjach nawilżających. Dodatkowo pozostawiają one na skórze przyjemny zapach i uczucie odświeżenia. Preparaty tego typu doskonale sprawdzą się w domu i biurze.

prawidlowa-dezynfekcja

Dezynfekowanie dłoni

Mycie rąk nie jest więc niczym trudnym. Sytuacja nieco się komplikuję, gdy nie mamy dostępu do bieżącej wody. W naszej ofercie znajduje się antybakteryjny żel do rąk, który nie wymaga spłukiwania. Dzięki aplikatorowi łatwo zastosujesz dokładnie taką ilość preparatu, jaka jest w danym przypadku potrzebna. Środek ten niszczy nawet do 99% bakterii i wirusów, więc prawidłowo stosowany doskonale chroni przed zakażeniem drobnoustrojami.

Podczas wyjazdów i wycieczek najlepiej sprawdzają się wyroby o małej pojemności. Bez problemu mieszczą się w torebce czy plecaku i możesz mieć je zawsze pod ręką. Jako producent środków do dezynfekcji PureQueen wychodzimy naprzeciw potrzebom klientów. Swój asortyment poszerzyliśmy o niewielki (33 ml) antybakteryjny płyn do rąk. Dzięki precyzyjnemu atomizerowi jest on bardzo wydajny, a opakowanie niezwykle poręczne.

Pielęgnacja skóry dłoni

Częste stosowanie środków do dezynfekcji przed wcześniejszym sprawdzeniem ich składu powoduje nadmierne wysuszenie i podrażnienie naskórka. Dlatego w antybakteryjnych żelach do rąk oraz mydłach PureQueen znajdują się substancje nawilżające, takie jak:

  • naturalna gliceryna (zatrzymuje wodę),
  • panthenol (przyspiesza regeneracje),
  • wyciąg z aloesu (działa przeciwzapalnie),
  • i inne.

Wysokie stężenie składników pielęgnacyjnych sprawia, że regularne, a nawet codzienne stosowanie wspomnianych preparatów nie wpływa negatywnie na kondycję skóry dłoni. Co ważne jako producent środków do dezynfekcji zadbaliśmy również o to, by ich stosowanie było jak najwygodniejsze. Zarówno w żelach, jak i płynach zastosowaliśmy autorską formułę zapobiegającą powstawaniu klejącej warstwy. Wchłaniają się one stosunkowo szybko, a dodatkowo przyjemnie pachną, ze względu na użycie perfumeryjnych zapachów, będących wolnych od alergenów.

Zadbaj o swoje zdrowie i dłonie z purequeen.pl

Sięgając po preparaty polskiego producenta środków do dezynfekcji, masz gwarancję skuteczności działania i wysokiej jakości składników. Produkty do dezynfekcji osobistej zostały zrejestrowane w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, dzięki czemu masz pewność odnośnie ich skuteczności.

Dezynfekcja i mycie rąk to codzienne czynności mające znaczny wpływ na stan zdrowia domowników. Na szczęście nie muszą powodować one już wysuszenia naskórka czy podrażnień. Zapoznaj się ofertą sklepu PureQueen i wybierz dla siebie antybakteryjne żele, mydła i płyny efektywnie zwalczające drobnoustroje. Z tymi produktami pielęgnacja dłoni stanie się dużo łatwiejsza, a ich aromat przyjemnie rozpieści zmysły. Przekonaj się o tym na własnej skórze.