Dodano: 21.02.2023
dezynfekcja rak

Dłonie to najważniejsze narzędzie pracy lekarzy. Regularna dezynfekcja pozwala utrzymać je w nieskazitelnej czystości, co jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa wykonywania codziennych obowiązków. Podpowiadamy, po jakie środki antybakteryjne powinni sięgać, aby mieć pewność co do skuteczności ich działania. Przeczytaj nasze wskazówki, a dowiesz się też, jakie preparaty najlepiej sprawdzają się przy częstej dezynfekcji i co zrobić, aby uniknąć ryzyka przesuszenia i podrażnienia skóry dłoni w wyniku częstego stosowania produktów antybakteryjnych.

Środki biobójcze i dezynfekujące w pracy lekarza

Odpowiednio dobrane środki dezynfekujące i płyn wirusobójczy do powierzchni to niezbędne wyposażenie każdego gabinetu lekarskiego. Korzystając z nich, lekarze mogą usuwać drobnoustroje ze swojego otoczenia, zapewniając bezpieczeństwo pacjentom, którym pomagają. Na co dzień każdy z nich używa równie wielokrotnie płynów antybakteryjnych do rąk, pozwalających na dokładne oczyszczenie dłoni. Każdy z tych preparatów powinien być środkiem biobójczym, a więc posiadać certyfikat nadany mu przez uprawnioną do tego instytucję, potwierdzający skuteczność jego działania. Niestety, stosowanie ich często nie pozostaje bez wpływu na stan skóry dłoni.

Wpływ środków biobójczych i dezynfekujących na dłonie

W związku z tym, że regularna, częsta dezynfekcja dłoni w pracy lekarza jest niezbędna, konieczny jest dobór właściwych produktów do tego celu. W przeciwnym razie mogą powodować przesuszenie i podrażnienie skóry na dłoniach, często bardzo bolesne. Aby uniknąć takiego efektu, należy wybierać płyny antybakteryjne do rąk, które w swoim składzie poza substancjami czynnymi (zazwyczaj alkoholem), mają też dodatkowe składniki o działaniu pielęgnacyjnym i nawilżającym, takie jak panthenol czy wyciąg z aloesu. Dzięki temu nawet przy wielokrotnym stosowaniu w ciągu dnia nie wpływają negatywnie na kondycję skóry dłoni. Dokładnie takie działanie mają preparaty marki PureQueen, producenta środków do dezynfekcji i kosmetyków. Wysoka zawartość dodatków pielęgnujących sprawia, że nie są drażniące, ale w pełni bezpieczne dla naskórka, nawet przy częstej dezynfekcji. Pomagają odbudowywać naturalny płaszcz hydrolipidowy i zapobiegają podrażnieniom.

mycie rak

Pielęgnacja dłoni przy codziennej dezynfekcji

Aby utrzymać skórę rąk w dobrej kondycji mimo codziennej dezynfekcji, należy starannie zadbać o ich pielęgnację. Najlepiej wyrobić sobie nawyk regularnego nawilżania dłoni przy pomocy kremów i balsamów tak często, jak to możliwe, a przynajmniej po każdym myciu. Raz na kilka dni można nałożyć na nie również odżywczą maseczkę lub serum, które dodatkowo je odżywią. Kluczowe znaczenie ma wybór właściwych preparatów dezynfekcyjnych. To od ich składu zależy kondycja naskórka.

Decydując się na produkty PureQueen, zapewnisz swoim dłoniom skuteczną dezynfekcję, ale i odpowiednie nawilżenie. Znajdziesz wśród nich nie tylko środki dezynfekujące, ale również kremy przeznaczone do suchej i podrażnionej skóry, a także sera zapewniające dłoniom odpowiednie nawodnienie i uzupełnienie cennych składników odżywczych. Bazując na nich, można stworzyć plan kompleksowej pielęgnacji skóry rąk, dzięki któremu będzie zdrowa i zadbana. Bogaty wybór różnorodnych wariantów umożliwia dobór produktów, które pod każdym względem będą odpowiadały Twoim potrzebom i upodobaniom, zarówno pod względem sposobu stosowania i konsystencji kosmetyku, jak i jego zapachu.

Środki ochrony i pielęgnacji skóry dla każdego

Oferta marki PureQueen jest na tyle różnorodna, że zaspokoi potrzeby każdego. To uznany producent środków do dezynfekcji, który kładzie duży nacisk na łączenie wysokiej skuteczności z pełnym bezpieczeństwem działania swoich wyrobów. Dzięki temu sprawdzą się w przypadku lekarzy, dla których kluczowe znaczenie ma efektywność stosowanych środków, ale również innych osób, które szukają sposobu na regularną dezynfekcję bez szkody dla skóry swojej dłoni. Na szczególną uwagę zasługują mini płyny antybakteryjne do rąk, które bez problemu mieszczą się w torebce, czy plecaku, dlatego można mieć je zawsze przy sobie. W ofercie marki znajdziesz również skuteczne płyny wirusobójcze do powierzchni, które pozwolą CI zadbać również o usunięcie drobnoustrojów z Twojego otoczenia.