Dodano: 04.10.2022
hotel

W hotelach i innych obiektach noclegowych prawidłowo przeprowadzona dezynfekcja jest szczególnie ważna. To od niej zależy bezpieczeństwo gości, dlatego nie może tu być mowy o żadnych zaniedbaniach. Wszelkie niedociągnięcia w tej kwestii mogą nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje. Dowiedz się, jak ich unikać, jakie płyn wirusobójczy do powierzchni wybrać i co zrobić, żeby mieć pewność, że proces dezynfekcji przyniesie spodziewane rezultaty.

Jak powinien wyglądać proces dezynfekcji?

Skrupulatne przestrzeganie zasad dezynfekcji w obiektach noclegowych powinno być istotne zawsze, jednak od czasu pandemii koronawirusa nabrało szczególnie dużego znaczenia. Bez względu na sytuację pokoje hotelowe powinny być każdorazowo dezynfekowane po opuszczeniu przez gości. Podczas pobytu można je sprzątać tylko na wyraźne życzenie klienta. Szczególnie dużo uwagi należy poświęcić łazience. Niemal każdy producent środków dezynfekujących ma w swojej oferty preparaty przeznaczone specjalnie do czyszczenia toalet, warto więc po nie sięgnąć.

Wszystkie części wspólne hotelu również należy regularnie sprzątać z zachowaniem najwyższej dokładności, stosując odpowiednio dobrany płyn wirusobójczy do powierzchni. Punkty newralgiczne, na których dezynfekowanie należy przeznaczyć nieco więcej czasu to te miejsca, które często są dotykane przez gości, a więc klamki, poręcze, przyciski w windzie, czy włączniki świateł.

Należy zadbać również o regularne pranie i dezynfekowanie wszystkich tekstyliów. O ile w przypadku pościeli, czy koców jest to dość oczywiste, o tyle zasłony, firanki czy materiałowe obicia mebli w wielu przypadkach bywają pomijane. Obsługa często zapomina także o dezynfekcji koszy na śmieci, a to kolejne miejsca, które mogą stać się siedliskiem groźnych drobnoustrojów.

Środki ostrożności osób dezynfekujących

W trosce o swój personel należy pamiętać o zapewnieniu odpowiednich środków ochrony dla osób odpowiedzialnych za dezynfekcję. W końcu to one mają największą styczność z powierzchniami, które potencjalnie mogą być skażone. Najlepiej, jeśli podczas przeprowadzania dezynfekcji na twarzy będą miały maseczki, a na dłoniach rękawiczki. Po zakończeniu sprzątania osoby, które je wykonywały, już po zdjęciu rękawic powinny zastosować płyny antybakteryjne do rąk, aby usunąć ewentualne drobnoustroje, które mogły na nich zostać.

Produkty biobójcze: upewnij się, że w Twoim obiekcie są odpowiednie środki

Wybór właściwych produktów biobójczych to jeden z najważniejszych czynników decydujących o efektywności dezynfekcji. Należy zwrócić uwagę na ich przeznaczenie i szczególne zalecenia co do ich stosowania, które każdy producent środków dezynfekujących umieszcza na etykiecie. Czyszczenie powierzchni wymaga bowiem stosowania innych płynów niż dezynfekcja tekstyliów, czy miejsc, które mają kontakt z żywnością. Bardzo ważne też, by preparaty dezynfekujące były bezpieczne dla osób, które będą ich używać. Najlepiej, jeśli będą szybko się wchłaniać tak, by po krótkim czasie powierzchnia mogła być znów użytkowana.

dezynfekcja-hotel

Płyny i mydła dezynfekujące dla gości

Właściciel każdego obiektu noclegowego musi zadbać o to, by na jego terenie znajdowały się ogólnodostępne dozowniki z płynem antybakteryjnym do rąk. Absolutne minimum to ustawienie ich przy wejściu, w pobliżu recepcji i windy oraz w łazienkach. Dzięki nim każdy z gości będzie miał możliwość usunięcia drobnoustrojów z powierzchni swoich rąk, gdy zajdzie taka potrzeba. Warto zwrócić uwagę na jakość środków dezynfekujących udostępnianych gościom. Najlepiej wybierać płyny antybakteryjne do rąk z dodatkiem środków nawilżających, pozostawiające po sobie miły zapach i takie, które szybko się wchłaniają. Dzięki temu konieczność ich stosowania nie będzie dla klientów obiektów hoteli wyłącznie przykrym obowiązkiem, ale może stać się wręcz przyjemnością.

Sprawdź ofertę od PureQueen

Wychodząc naprzeciw potrzebom właścicieli obiektów hotelowych i firm sprzątających, producent środków dezynfekujących PureQueen ma w swojej ofercie bogaty wybór preparatów antybakteryjnych o różnym zastosowaniu. Są wśród nich zarówno płyny wirusobójcze do powierzchni, jak i preparaty antybakteryjne do rąk. Wszystkie wyróżniają się wysoką skutecznością i bezpieczeństwem stosowania. Wypróbuj już dziś i przekonaj się, jak prosta może być dezynfekcja z ich wykorzystaniem.