Dodano: 03.08.2023
jakie witaminy na suchą skórę

Zastanawiasz się, jak skutecznie wspomagać regenerację bardzo suchej skóry? Witaminy w formie suplementów diety lub olejków do smarowania to dobry wybór, szczególnie jeśli chcesz przywrócić swoim dłoniom piękny wygląd i aksamitny dotyk. W tym artykule znajdziesz kilka kluczowych wskazówek, które pomogą Ci walczyć z bardzo suchą skórą. Brak witaminy A, C, D, E może powodować, że problemy z suchą i zniszczoną skórą będą tylko narastać. 

Bardzo sucha skóra a witaminy – jakie składniki warto suplementować?

Sucha skóra jest o wiele bardziej podatna na podrażnienia, stany alergiczne oraz niekorzystne warunki pogodowe. Jednym z czynników, który może rzutować na pogłębiający się problem suchej skóry, jest brak zdrowej i zbilansowanej diety. To powoduje do niedoborów witamin i minerałów, które są kluczowe w kwestii odbudowy uszkodzonego naskórka oraz utrzymania wody w tkankach skórnych.

Jakie witaminy na bardzo suchą skórę są niezbędnym składnikiem codziennej suplementacji? Oto kilka z nich:

  • Witamina C – wpływa bezpośrednio na kondycję skóry i działa jako naturalny przeciwutleniacz. Uszczelnia naczynia krwionośne i wspiera produkcję naturalnego kolagenu.
  • Witamina B6 – tonizuje skórę, poprawia jej koloryt oraz spowalnia procesy starzenia. 
  • Witamina A i E – to kompleks witaminowy, który zapobiega występowaniu chorób skórnych oraz odpowiada za procesy rogowacenia się naskórka. Regularna suplementacja tych dwóch witamin powoduje, że skóra staje się  sprężysta, nawilżona i gładka.
  • Kwasy OMEGA-3 i OMEGA-6 – te substancje są niezbędnym składnikiem zdrowej i pięknej skóry na całym ciele. Organizm nie jest w stanie samodzielnie wytwarzać tych substancji, dlatego konieczna jest ich suplementacja. Dzięki temu zmarszczki stają się mniej widoczne, skóra pozostaje błyszcząca i zachowuje piękny, naturalny koloryt.

Teraz już wiesz, jakie witaminy na bardzo suchą skórę są niezbędne. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, w jaki sposób je suplementować, aby osiągnąć zamierzone efekty? Warto to robić zgodnie z zaleceniami swojego lekarza lub dietetyka. Najczęściej zaleca się codzienne dawkowanie suplementów witaminowych, dzięki czemu substancje oddziałują na bardzo suchą skórę od wewnątrz.

Kosmetyki z ekstraktami roślinnymi – doskonałe źródło witamin i odżywienia dla suchej skóry!

Dobrą alternatywą dla suplementacji odżywkami witaminowymi jest codzienne stosowanie kosmetyków z naturalnymi ekstraktami roślinnymi. Takie produkty są doskonałym źródłem witamin i minerałów stanowiących budulec zdrowej, jędrnej i lśniącej skóry na całym ciele.

Aby skutecznie nawilżać bardzo suchą skórę witaminy to nie wszystko, o czym musisz pamiętać. 

Codzienne stosowanie sprawdzonych mydeł, kremów i ser nawilżających to gwarancja osiągnięcia zamierzonych celów pielęgnacyjnych. Warto w tym przypadku sprawdzić kosmetyki Pure Queen, które są wytwarzane w 100% w polskiej fabryce i zawierają w składzie wyłącznie naturalne ekstrakty roślinne, zawierające m.in. witaminę A i E.

Nawilżenie suchej skóry – jak robić to dobrze?

Aby zażegnać problem bardzo suchej skóry, warto wdrożyć kilka czynności do codziennej rutyny pielęgnacyjnej – zarówno rano, jak i wieczorem. Jak zatem redukować skutki suchej skóry oprócz suplementacji witaminowej? Można to robić w następujący sposób:

  1. Codziennie rano i wieczorem używaj mydła nawilżającego. Dzięki temu oczyścisz bardzo suchą skórę i wstępnie nawilżysz ją przed aplikacją docelowych kosmetyków.
  2. Następnie zaaplikuj krem nawilżający lub regenerujący.
  3. Alternatywnie, zamiast kremu możesz użyć serum regenerujące, które wnika w głąb tkanek skórnych i powoduje dogłębne nawilżenie bardzo suchej skóry.

Teraz już wiesz, jakie witaminy na bardzo suchą skórę są najlepsze i w jaki sposób codziennie pielęgnować problematyczną skórę. Jeśli dodatkowo zaopatrzysz się w sprawdzone kosmetyki o naturalnym składzie z oferty Pure Queen, zyskasz pewność, że zażegnasz problem bardzo suchej skóry nawet w kilka dni.