Dodano: 03.08.2023
jak odmłodzić pomarszczone dłonie

Przywrócenie perfekcyjnego wyglądu skórze dłoni nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Aby nieco nawilżyć, ujędrnić i dodać sprężystości skórze, warto przeprowadzić liczne zabiegi kosmetologiczne, a także na co dzień korzystać z naturalnych kosmetyków nawilżających. Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się, jak odmłodzić dłonie domowymi sposobami.

Dlaczego skóra na dłoniach staje się pomarszczona i sucha?

Głównym powodem niekorzystnie wyglądającej skóry na dłoniach są procesy starzenia się, które dotykają każdego człowieka – zarówno kobiety, jak i mężczyzn. W wyniku starzejących się komórek skóra staje się sucha, zniszczona, a na jej powierzchni widoczne są pierwsze zmarszczki.

Kolejnym czynnikiem, który powoduje, że skóra na dłoniach staje się pomarszczona, jest brak odpowiedniej i regularnej pielęgnacji. Jeśli nie dbasz odpowiednio o nawilżenie i regenerację naskórka, prawdopodobnie problem pomarszczonych dłoni dotknie Cię szybciej,  niż sądzisz.

Sposoby na pomarszczone, suche i zniszczone dłonie

Jeśli chodzi o odmładzanie dłoni, domowe sposoby często przynoszą naprawdę zadowalające efekty. Oczywiście regularne kąpiele w ciepłej wodzie i peelingi to podstawa w codziennej pielęgnacji – nie tylko skóry dłoni, ale także całego ciała. Zatem jak odmłodzić pomarszczone dłonie i przywrócić skórze dawną sprężystość? Wystarczy wykorzystać profesjonalne preparaty zawierające w składzie naturalne ekstrakty. To przede wszystkim:

  • mydła,
  • kremy,
  • sera nawilżające i regenerujące.

Takie produkty kosmetyczne znajdziesz w ofercie naszej firmy Pure Queen. Jeśli chodzi o sprawdzone domowe sposoby, które umożliwiają redukcję pomarszczonej skóry dłoni, warto skorzystać z poniższych wskazówek.

  1. Staraj się chronić skórę dłoni przed oddziaływaniem promieniowania UV – to profilaktyka działania przeciw procesom starzenia. Oddziaływanie UV powoduje fotostarzenie, powstawanie zmarszczek oraz przebarwień.
  2. Przede wszystkim nawilżaj skórę – rób to regularnie i zawsze wtedy, kiedy tylko masz taką możliwość. Im lepiej nawilżone dłonie, tym delikatniejsza i bardziej sprężysta skóra.
  3. Noś rękawiczki – to szczególnie ważne, kiedy na zewnątrz panują niekorzystne warunki atmosferyczne, np. niskie temperatury.
  4. Postaraj się raz w tygodniu zrealizować domowe SPA dla dłoni – do tego przyda Ci się nie tylko chwila wolnego czasu, ale także profesjonalne kosmetyki: kremy, sera i kremy nawilżająco-kojące.
  5. Pamiętaj o nawodnieniu organizmu – to podstawa, jeśli chodzi o pielęgnację pomarszczonej skóry dłoni. Wystarczy pić 2-3 litry czystej wody dziennie, aby skutecznie zredukować ryzyko pojawiających się zmarszczek na dłoniach.

Jeśli odpowiednio zaaplikujesz naturalne kosmetyki z ekstraktami roślinnymi w składzie, będziesz w stanie widocznie odbudować strukturę skóry na dłoniach, nawet po kilku dniach. Szukasz wskazówek, jak odmłodzić dłonie i przywrócić im piękny wygląd? Możesz skorzystać z powyższych propozycji i zaopatrzyć się w sprawdzone kosmetyki dostępne w naszym sklepie online Pure Queen.