Dodano: 26.01.2023
mieszkanie

Na fali entuzjazmu związanego z wprowadzeniem się do nowo wynajętego mieszkania, wiele osób zapomina o jego starannej dezynfekcji. To spory błąd – obecne w lokalu bakterie i wirusy mogą być przyczyną wielu poważnych infekcji. Aby ich uniknąć, jeszcze przed wniesieniem własnych rzeczy do środka, warto przeprowadzić gruntowne sprzątanie. Sprawdź, które pomieszczenia wymagają szczególnej uwagi i jakich płynów wirusobójczych do powierzchni użyć, aby mieć pewność, że rzeczywiście będą czyste.

Jak i czym zdezynfekować mieszkanie?

Zanim zabierzesz się do pracy, warto poznać kilka zasad skutecznej dezynfekcji. Podpowiadamy, jak czyścić meble, a jak armaturę w łazience. Wyjaśniamy, czego użyć do mycia przedmiotów i czy użycie mocnych, chemicznych preparatów o przykrym zapachu rzeczywiście jest konieczne w każdym przypadku. Zastosuj się do poniższych wskazówek, a spokojnie i bezpiecznie będziesz mógł rozgościć się w swoim nowym lokum.

Zdezynfekuj powierzchnię szafek i mebli

Na początku starannie wyczyść wszystkie szafki i powierzchnię mebli. Warto zadbać o to, by nie miały one styczności z drobnoustrojami, które pozostawili po sobie poprzedni lokatorzy. To ważne, zwłaszcza w przypadku tych miejsc, w których będziesz przechowywał przedmioty osobiste, takie jak bielizna, ubrania, czy kosmetyki. Przy sprzątaniu na pewno nie powinno się ograniczać do użycia ciepłej wody z detergentem, bo to zdecydowanie za mało. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie specjalny płyn wirusobójczy do powierzchni, który usunie nie tylko brud i kurz, ale również groźne chorobotwórcze drobnoustroje. Dla bezpieczeństwa dobrze jest najpierw przetestować go na mało widocznej części mebla, aby mieć pewność, że nie powoduje odbarwień.

Odśwież armaturę łazienkową i kuchenną

Aby bez obaw móc korzystać z łazienki czy kuchni w wynajętym mieszkaniu, trzeba je dobrze wyczyścić. Szczególną uwagę powinno się poświęcić armaturze. Krany, umywalki, zlewy i toalety mogą stać się prawdziwymi siedliskami drobnoustrojów. W tym przypadku także nie obędzie się bez dobrze dobranych środków do dezynfekcji. Większość z nich ma działanie drażniące na skórę, dlatego przy sprzątaniu obowiązkowo należy używać gumowych rękawiczek. Trzeba też zadbać o to, by odczekać odpowiedni czas przed ponownym używaniem łazienki, czy kuchni, tak by ewentualne pozostałości preparatu antybakteryjnego zdążyły wyparować. Przy sprzątaniu blatów kuchennych, sięgnij po środki przeznaczone specjalnie do miejsc, które mają kontakt z żywnością. Jeśli mimo wszystko chciałbyś uniknąć używania chemii w pomieszczeniu, w którym przygotowujesz posiłki, do czyszczenia go możesz wykorzystać specjalną myjkę parową.

mieszkanie dezynfekcja

Zdezynfekuj przedmioty znajdujące się w mieszkaniu

Jeśli w mieszkaniu zostały jeszcze jakieś dodatkowe przedmioty, których planujesz używać w przyszłości, również należy je zdezynfekować. Sposób czyszczenia zależy od tego, co konkretnie czyścimy. Naczynia i sztućce można po prostu wyparzyć, używając programu zmywarki z jak najwyższą temperaturą. W przypadku dywanów i tapicerek świetnie sprawdzi się profesjonalny odkurzacz parowy. Urządzenia elektroniczne, na przykład domofon czy pilot do telewizora wymagają szczególnej delikatności przy czyszczeniu. W przeciwnym razie można uszkodzić ich wrażliwe na wilgoć podzespoły. Najlepiej użyć płynu wirusobójczego do powierzchni na bazie alkoholu, a następnie starannie osuszyć dezynfekowany przedmiot przy pomocy papierowego ręcznika.

Dezynfekcja bez szkodliwej chemii

Aby przygotować wynajmowane mieszkanie do tego, by w nim zamieszkać i pozbyć się szkodliwych drobnoustrojów z poszczególnych pomieszczeń, nie musisz wcale używać silnej chemii, której zapach jeszcze długo będzie unosił się w powietrzu. Zamiast tego sięgnij po skuteczny płyn wirusobójczy do powierzchni, który ma w swojej ofercie producent środków do dezynfekcji PureQueen. Zapewni Ci skuteczną eliminację bakterii, a jednocześnie wypełni całe pomieszczenie przyjemnym aromatem. Dzięki temu, że jest dostępny w wielu wariantach, z łatwością wybierzesz spośród nich taki, który przypadnie Ci do gustu. Przekonaj się, jak proste i przyjemne może być sprzątanie dzięki wykorzystaniu tych wyjątkowych środków.