Dodano: 15.07.2023

Wybór odpowiednich kosmetyków dopasowanych do rodzaju skóry to podstawa skutecznej pielęgnacji. Nawet regularne stosowanie produktów pielęgnacyjnych bez ich poprawnego dopasowania nie przyniesie zadowalających efektów. Dowiedz się, co jest kluczem do wyboru perfekcyjnego serum do skóry i na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu danego produktu.

Serum do skóry – jaki produkt warto wybrać dla siebie?

Zanim zdecydujesz się na zakup serum do swojej skóry, koniecznie przejrzyj produkty dostępne na rynku. Poszczególne sera mogą mieć różne zastosowanie oraz sposób oddziaływania na skórę człowieka. Najpopularniejsze odmiany takich produktów kosmetycznych to:

 • Nawilżające – najczęściej zawierają w składzie kwas hialuronowy, glicerynę oraz naturalne ekstrakty roślinne. Są idealne dla skóry suchej i problematycznej.
 • Przeciwstarzeniowe – ten rodzaj serum ułatwia spowolnienie procesów starzenia się skóry. To możliwe dzięki wykorzystaniu w składzie witaminy C, peptydów i retinolu.
 • Rozświetlające – dla osób, które chcą walczyć z przebarwieniami skóry i nierównym kolorytem to idealny produkt. Sera rozświetlające zawierają arbutynę i kwas kojowy, które świetnie oddziałują na przebarwienia.
 • Przeciwtrądzikowe – ten rodzaj serum przyda się osobom, które mają problemy z trądzikiem i zmianami skórnymi, które pozostawiają po sobie bliznowate ślady.

Zanim kupisz serum dla siebie, koniecznie przejrzyj skład i sposób działania konkretnego produktu. Dopiero wtedy będziesz w stanie wybrać kosmetyk, który w 100% spełni Twoje oczekiwania, a pierwsze efekty działania zauważysz nawet po kilku aplikacjach kremu.

Jak określić swoje potrzeby? Analiza skóry to podstawa!

Przed zakupem serum nawilżającego, przeciwstarzeniowego lub jakiegokolwiek innego, koniecznie przeprowadź kompleksową analizę swojej skóry. Aby to zrobić, musisz uwzględnić kilka elementów, które pomogą Ci ustalić potrzeby skórne swojego organizmu:

 • preferowany poziom nawilżenia skóry,
 • czynniki zewnętrzne, które oddziałują na skórę, np. słońce i deszcz,
 • skłonności do pojawiania się zmarszczek,
 • ilość wysypek trądzikowych, zaskórników,
 • liczbę i obszerność przebarwień na skórze,
 • uczulenia na różnego rodzaju substancje kosmetyczne.

Na podstawie tych parametrów będziesz w stanie wybrać najlepsze produkty kosmetyczne, czyli sera do skóry, które poprawią jej koloryt i odżywią tak, jak nigdy dotąd. Pamiętaj, że analiza potrzeb to podstawa, aby zawęzić poszukiwania i wybrać produkty do pielęgnacji skóry, które w 100% spełnią Twoje oczekiwania.

Najlepsze sera do skóry – w jaki sposób wybrać idealny produkt?

Zanim zdecydujesz się złożyć zamówienie na serum nawilżające lub jakikolwiek inny rodzaj produkty, koniecznie skorzystaj z kilku praktycznych wskazówek. Poniżej znajdziesz porady, dzięki którym dopasujesz typ serum do swoich potrzeb.

 • Wybieraj produkty, które mają w składzie kompleks składników aktywnych.
 • Staraj się kupować sera tak, aby uzupełniały się z innymi produktami kosmetycznymi, które stosujesz na co dzień.
 • Dowiedz się, jaka jest skuteczność działania produktu, jego konsystencja oraz zdolność do wchłaniania.
 • Kupuj sera, które są pakowane w bezpieczne opakowania, np. produkty z witaminą C powinny być przechowywane w pudełkach ciemnych i szczelni zamkniętych, aby zabezpieczyć towar przed procesem utleniania.

Pamiętaj też o tym, aby dopasować serum do pory dnia, w której będziesz je stosować. Niektóre odmiany zaleca się aplikować wieczorem, natomiast inne z samego rana, np. takie z witaminą C.

Aplikacja serum na skórę – krok po kroku

Jeśli już wybierzesz produkt kosmetyczny, czyli serum do swojej skóry, musisz też wiedzieć, jak je poprawnie aplikować w konkretne miejsca. Aby regularne stosowanie przyniosło oczekiwane efekty, zastosuj się do kilku porad odnośnie do prawidłowego aplikowania serum.

 1. Przed każdą aplikacją dokładnie oczyszczaj skórę. Dzięki temu serum szybciej przeniknie w głąb skóry. Pozbądź się zatem makijażu, zanieczyszczeń oraz nadmiaru sebum.
 2. Serum aplikuj na czystą skórę, jeszcze przed nałożeniem kremu nawilżającego lub jakiegokolwiek innego produktu kosmetycznego.
 3. Nigdy nie przekraczaj zalecanej dawki serum na skórę. Do osiągnięcia widocznych efektów wystarczy zaledwie kilka kropel.
 4. Nie oczekuj natychmiastowych efektów. Sera nawilżające i inne potrzebują czasu, aby wpłynąć na stan i koloryt skóry.
 5. Pamiętaj, aby stosowanie serum stało się Twoją codzienną rutyną pielęgnacji skóry.
 6. Chroń skórę przed promieniami słonecznymi – te powodują jej nadmierne wysuszenie oraz mikrouszkodzenia, co zwiększa wrażliwość naczynek.

Jeśli chcesz osiągnąć jak najlepsze efekty działania serum i cieszyć się zdrową i piękną cerą, koniecznie zastosuj się do powyższych wskazówek. Wybieraj też produkty, które są polecane przez dermatologów i specjalistów z dziedziny kosmetologii, a na pewno odczujesz 100% zadowolenia ze stosowanej kuracji z użyciem serum.