Dodano: 23.08.2022
czyste rece w podrozy

Wakacje to czas regeneracji sił i beztroskiego wypoczynku, kiedy bardzo łatwo zapomnieć o codzienności. Nie oznacza to jednak, że można nie pamiętać również o podstawowych zasadach higieny. Regularne mycie i dezynfekcja rąk właśnie wtedy są szczególnie ważne. Podczas wyjazdów ludzie często przebywają w zatłoczonych miejscach i mają styczność z wieloma bakteriami i wirusami, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Dlaczego higiena rąk w podróży jest ważna?

W trakcie letnich podróży ludzie często zachowują się mniej odpowiedzialnie niż na co dzień. Nie w każdej sytuacji mają dostęp do łazienki z bieżącą wodą, zdarza się im jeść w biegu albo dotykać klamek, czy poręczy tuż przed zjedzeniem posiłku. Ta nierozwaga może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje. Spożywanie jedzenia brudnymi rękami może skutkować wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami, począwszy od zatruć pokarmowych, aż po zarażenie koronawirusem, czy innymi niebezpiecznymi chorobami. Warto zatem przestrzegać kilku prostych zasad, aby oszczędzić sobie tego rodzaju nieprzyjemności podczas wakacyjnego wypoczynku.

Dobre nawyki podczas wakacji

Wyrobienie sobie dobrych nawyków, które pomogą w dbaniu o higienę na wakacjach, nie wymaga zbyt wiele wysiłku. Wystarczy pamiętać choćby o myciu rąk przy każdej wizycie w restauracji, czy stosowaniu środków dezynfekujących wtedy, gdy nie mamy możliwości umycia rąk przy użyciu wody z mydłem. W wielu lokalach gastronomicznych i sklepach są one dostępne dla klientów, mimo wszystko warto jednak zaopatrzyć się we własny mini żel antybakteryjny, który nie zajmuje dużo miejsca w bagażu, a może okazać się bardzo przydatny w awaryjnych sytuacjach.

Myj ręce tak często, jak to możliwe

Mycie rąk ciepłą wodą z mydłem to najprostszy, a jednocześnie jeden z najbardziej skutecznych sposobów na dbanie o higienę w podróży. Trzeba tylko pamiętać, by robić to dokładnie, przy wykorzystaniu odpowiedniej techniki często przedstawianej na grafikach umieszczanych nad umywalkami i każdorazowo przeznaczyć na ten zabieg co najmniej 30 sekund. Jak często myć dłonie? Tak często, jak to tylko będzie możliwe. Zawsze wtedy, gdy mamy dostęp do kranu z ciepłą wodą i mydła, warto skorzystać z takiej możliwości. Dezynfekcja dłoni przed jedzeniem czy przygotowywaniem posiłku to absolutny obowiązek, o którym w żadnej sytuacji nie wolno zapominać.

czyste rece na wakacjach

Noś przy sobie żel antybakteryjny

Pakując się na wakacyjny wyjazd, oprócz ubrań i kremu do opalania warto umieścić w walizce również płyn do dezynfekcji powierzchni i antybakteryjny mini żel do rąk. Pierwszy przyda się, gdy będziemy chcieli wyczyścić chociażby krzesełko dla dziecka w restauracji. Drugi przyda się do dbania o higienę dłoni. Najlepiej jeśli będzie miał niewielkie rozmiary tak, by wrzucony do torebki czy plecaka niepotrzebnie go nie obciążał.

Dopilnuj higieny rąk dziecka

W przypadku najmłodszych skuteczne dbanie o higienę może się okazać szczególnie trudne. Dzieci są z natury ruchliwe i trudno im usiedzieć w miejscu, a nowe bodźce, z którymi mają styczność podczas wakacyjnych wyjazdów, dodają im jeszcze więcej energii. Maluchy dotykają dosłownie wszystkiego, co spotykają na swojej drodze, począwszy od piasku i kamieni, poprzez klamki i poręcze, aż po deski sedesowe w publicznych toaletach. Nikogo nie trzeba więc chyba przekonywać, że ręce naszych milusińskich powinny być myte i dezynfekowane szczególnie często. Warto tego pilnować zwłaszcza przed jedzeniem, ponieważ zaaferowane zabawą dzieci często tak bardzo się spieszą, że zupełnie zapominają o podstawowych zasadach higieny. Rolą rodziców jest przypominanie im o tym i podsuwanie żelu antybakteryjnego zawsze wtedy, gdy nie ma możliwości umycia rąk.

Zabierz na wakacje produkty od purequeen!

Poszukując idealnego środka dezynfekującego na wakacje, warto wziąć pod uwagę ofertę Purequeen. W swoim asortymencie mamy bogaty wybór preparatów o różnym przeznaczeniu. Na urlopowe wyjazdy szczególnie polecamy produkty mini, które okazują się szczególnie poręczne podczas wyjazdów. Najlepiej zaopatrzyć się od razu w kilka opakowań i mieć je zawsze pod ręką, w samochodzie, torebce, czy plecaku, który zabierzesz ze sobą na górską wędrówkę.

——–

* Producent PureQueen jako jeden z nielicznych ma przeprowadzone badania w niezależnym labolatorium, potwierdzające działanie przeciw koronawirusom. Pamiętaj, aby używać przebadanych i skutecznych środków do dezynfekcji