Dodano: 09.09.2022

Zwykłe sprzątanie to za mało, by mieć pewność, że w mieszkaniu nie ma bakterii. Aby pozbyć się drobnoustrojów z przestrzeni domowej, konieczna jest regularna dezynfekcja przy użyciu odpowiednio dobranych płynów wirusobójczych do powierzchni. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę? Jak dezynfekować kuchnię i łazienkę? Czego użyć do czyszczenia pilota lub klawiatury komputera? Zastosuj się do wskazówek z naszego artykułu i ciesz się nieskazitelną czystością w domu!

Rozprzestrzenianie się bakterii w przestrzeni domowej

O ile część z nas na stałe nosi przy sobie płyny antybakteryjne do rąk, o tyle otaczających nas przedmiotów i powierzchni nie dezynfekujemy już równie regularnie, a to spory błąd. Bakterie i inne drobnoustroje są obecne w mieszkaniu nawet w miejscach, które pozornie są czyste. Bardzo szybko się namnażają i rozprzestrzeniają, stanowiąc zagrożenie dla zdrowia jego mieszkańców. Na szczęście są sposoby na to, by skutecznie się ich pozbyć. Podstawa to odpowiednio dobrane płyny wirusobójcze do powierzchni.

Jakimi środkami dezynfekować mieszkanie?

Które ze środków dezynfekujących wybierać, by mieć pewność, że ich działanie sprosta naszym oczekiwaniom? Podstawowym kryterium, jakie weźmiemy pod uwagę, powinien być rodzaj powierzchni, którą chcemy zdezynfekować. Inne produkty stosujemy do czyszczenia blatów, a inne do dezynfekcji toalet. Dla własnego komfortu warto zwrócić uwagę również na zapach stosowanych preparatów. Jeśli do sprzątania wykorzystamy płyn wirusobójczy do powierzchni o miłym aromacie, praca z pewnością stanie się o wiele przyjemniejsza. Ważne też, by w każdym przypadku stosować się do zaleceń producenta i używać środków antybakteryjnych zgodnie z instrukcją.

Czysta łazienka to podstawa

Łazienka to bez wątpienia jedno z tych pomieszczeń, które większość ludzi sprząta z największą dokładnością. Wciąż jednak istnieją pewne miejsca, o których być może zdarza Ci się przy tym zapomnieć. Kiedy ostatni raz czyściłeś bęben i szuflady pralki? Czy przy każdym sprzątaniu dezynfekujesz przycisk od spłuczki? A może zdarza Ci się pominąć klamki i włączniki światła? To elementy, które obowiązkowo należy uwzględnić w swoim planie sprzątania. Przy dezynfekowaniu armatury trzeba natomiast pamiętać o tym, by używać delikatnych płynów wirusobójczych i miękkich szmatek, by nie porysować ich powierzchni.

Kuchnia bez bakterii

Równie wiele uwagi przy sprzątaniu warto poświęcić kuchni. W końcu to tam na co dzień przygotowujesz posiłki i przechowujesz jedzenie, dlatego trzeba zadbać o to, by odbywało się to w odpowiednio higienicznych warunkach. Przy czyszczeniu większych powierzchni możesz używać uniwersalnych środków dezynfekujących. Zachowaj szczególną ostrożność przy myciu miejsc, które mają styczność z jedzeniem. Na koniec dokładnie usuń z nich pozostałości płynów antybakteryjnych, aby uniknąć ryzyka zatrucia.

Przedmioty codziennego użytku

Starannej dezynfekcji warto poddawać również wszystkie przedmioty i powierzchnie, których na co dzień często dotykasz, niekoniecznie czystymi rękami. Mowa tu, chociażby o telefonach komórkowych, czy klawiaturze komputera, ale również o klamkach i włącznikach światła. Przy dezynfekcji elektroniki należy zachować szczególną ostrożność, by nie uszkodzić delikatnych podzespołów. Klamki i włączniki można czyścić płynem na bazie alkoholu. W pokoju dziecięcym należy poświęcić szczególną uwagę zabawkom, unikaj jednak stosowania przy tym silnej chemii. Pluszaki, które się nadają, dobrze jest regularnie prać, plastikowe zabawki można natomiast zdezynfekować parownicą.

Pozbądź się bakterii ze swojego domu!

Wiesz już, co zrobić i jakie preparaty wybierać, aby usunąć bakterie i inne drobnoustroje z przestrzeni domowej. Zwróć jeszcze uwagę na jakość stosowanych środków dezynfekujących. PureQueen to producent, który oferuje je w bardzo szerokim asortymencie, kładąc szczególnie duży nacisk na ich skuteczność. Potwierdzeniem efektywności preparatów są wyniki badań i certyfikaty jakości, które im przyznano. Używając tych produktów, możesz być pewien, że efekty sprzątania spełnią Twoje oczekiwania i pozostawią Twój dom czystym i lśniącym.