Dodano: 28.01.2024

Olejek rycynowy to substancja, która jest stosowana przez kobiety już od wielu dziesięcioleci. Dawniej wykorzystywano ją głównie do pielęgnacji włosów, brwi, skóry oraz paznokci. Obecnie jest bardzo podobnie, choć olejek rycynowy znajduje się głównie w składzie naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych. Jak zatem wykorzystać olejek z rycyny w praktyce? W jakich kosmetykach możemy go znaleźć? Sprawdź ten artykuł, a dowiesz się wszystkiego o oleju rycynowym.

Zastosowane olejku rycynowego w praktyce – co warto wiedzieć?

W praktyce olejek rycynowy znajduje zastosowanie przede wszystkim w kosmetologii. To dobroczynna substancja, która powinna znaleźć się w składzie wszystkich naturalnych kosmetyków proponowanych dla kobiet i mężczyzn. Olejek rycynowy znajdziesz też w wielu produktach od Pure Queen. Dlaczego? Chociażby ze względu na fakt, że praktyczne zastosowanie tej substancji to:

  • dodatek do kremów, pomadek i olejów do paznokci,
  • składnik balsamów do demakijażu oczu,
  • dodatek do produktów antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych,
  • podstawowy składnik odżywek do paznokci
  • dodatek do pomadek do ust.

Warto też dodać, że olejek z rycyny skutecznie wzmacnia rzęsy, brwi i paznokcie. Dodatkowo świetnie oddziałuje na skórę twarzy po zmieszaniu go z kwasem hialuronowym jako maseczka do twarzy o działaniu nawilżającym. 

Olejek rycynowy a brwi i rzęsy

W przypadku brwi i rzęs olejek rycynowy korzystnie wpływa na porost włosów oraz ich zagęszczenie. Możemy nakładać tę substancję przy pomocy czystej szczoteczki lub zamówić profesjonalne naturalne kosmetyki Pure Queen, które zawierają odpowiednią dawkę rycyny w składzie. Dzięki temu pielęgnujemy, odżywiamy i wzmacniamy swoje brwi i rzęsy.

Jak działa olejek rycynowy na włosy?

Stosowanie olejku rycynowego lub produktów z jego zawartością w składzie wpływa też korzystnie na nasze włosy. W jaki sposób? To dobroczynny składnik masek, kremów i odżywek, które pomagają uzyskać spektakularne efekty nawilżenia, odżywienia, a także:

  • przyśpiesza ich wzrost,
  • hamuje wypadanie włosów,
  • regeneruje i nawilża skórę głowy,
  • wzmacnia cebulki włosów,
  • zagęszcza włosy.

A zatem olejek rycynowy niesie ze sobą wiele korzystnych skutków dla włosów i skóry na głowie. Oczywiście nie zalecamy stosowania go samodzielnie, gdyż lepkość substancji byłaby problematyczna do zmycia. Warto więc zamówić naturalne kosmetyki Pure Queen z dodatkiem olejku rycynowego i innych korzystnych składników, które dobroczynnie wpływają na włosy, skórę głowy, usta  i naskórek na rękach.