Dodano: 05.10.2023

Zbliżającą się zimę można zaobserwować na wiele sposobów. Jednym z nich jest zniszczona, wysuszona i popękana skóra dłoni i rąk. Czy taki problem da się skutecznie zneutralizować? Jak można temu zapobiegać? Wystarczy, że skorzystasz z krótkiego poradnika Pure Queen. Dowiesz się, jak pielęgnować swoje dłonie w zaciszu domowym oraz jakich kosmetyków użyć, aby regeneracja, nawilżenie i odżywienie było jak najefektywniejsze.

Co negatywnie wpływa na stan skóry dłoni zimą?

Czynniki, które negatywnie oddziałują na stan oraz ogólny wygląd skóry dłoni to: skrajnie niskie temperatury, mroźne wiatry, kontakt ze środkami antybakteryjnymi, noszenie nieodpowiednich rękawic. To tylko kilka czynników, które mogą negatywnie rzutować w dłuższej perspektywie na utratę elastyczności skóry, brak napięcia oraz podrażnień i pęknięć naskórka.

W Pure Queen zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne jest prawidłowe nawilżenie oraz regeneracja skóry dłoni w sezonie zimowym. Jeśli zadbasz o regularne stosowanie naturalnych kremów nawilżających, prawdopodobnie szybko zauważysz pierwsze efekty, że skóra na Twoich dłoniach będzie jedwabiście miękka, a wszelkie podrażnienia znikną bezpowrotnie.

Jak zadbać o skórę dłoni domowymi sposobami? Poleca metody pielęgnacyjne na zimę

Skóra na dłoniach wymaga odpowiedniej pielęgnacji, szczególnie zimą. Dlaczego? Otóż w tym okresie jest szczególnie narażona na oddziaływanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Stosunkowo niewielka liczba gruczołów łojowych na dłoniach powoduje, że naturalna bariera ochronna praktycznie nie istnieje i łatwo ją uszkodzić. 

Zimne powietrze, ostry śnieg i wiatr to czynniki, które są przyczyną występowania podrażnień i uszkodzeń naskórka w zimie. Dodatkowo regularne stosowanie płynów antybakteryjnych z metanolem może pogłębiać problem z podrażnieniami.

Oczywiście są pewne domowe sposoby, które warto wykorzystać, aby zadbać o skórę swoich dłoni i uchronić ją przed pęknięciami, rogowaceniem i zniszczeniami.

  1. Staraj się myć dłonie w ciepłej wodzie. Możesz zastosować się do tej metody zarówno w domu, jak i w miejscach publicznych.
  2. W sezonie zimowym noś rękawice zawsze wtedy, kiedy wychodzisz z domu. Dzięki temu skóra jest chroniona przed oddziaływaniem zimnego powietrza.
  3. Po każdym użyciu środków antybakteryjnych oraz umyciu rąk stosuj krem nawilżający.
  4. Unikaj kosmetyków na bazie alkoholu.

Co więcej, do pielęgnacji skóry dłoni w zaciszu domowym możesz wykorzystać naturalne metody, jak np. okłady z olejku nagietkowego, ciepłe kompresy czy nawet naturalne peelingi cukrowe i kawowe. Takie metody pielęgnacji naskórka nic nie kosztują, a przyczyniają się do znacznej poprawy skóry dłoni, szczególnie w okresie zimowym.

Zniszczone dłonie w zimie a prawidłowe nawilżenie – postaw na sprawdzony krem do rąk od Pure Queen!

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje dłonie będą odpowiednio nawilżone, koniecznie wybieraj tylko naturalne i profesjonalne kosmetyki regenerująco-nawilżające. Dobry krem do rąk to taki, który ma w składzie wyłącznie naturalne ekstrakty, zawiera panthenol oraz wyróżnia się świeżym zapachem. Warto też wybrać krem do dłoni, który ma lekką formułę i łatwo się wchłania.

Regularne stosowanie kremu do rąk połączone z domowymi sposobami na regenerację i nawilżenie skóry dłoni to szansa na odzyskanie idealnego wyglądu naskórka. Nawet jeśli mocno zaniedbasz skórę na dłoniach, stosując krem do rąk od Pure Queen i polecane domowe sposoby pielęgnacyjne bez problemu pozbędziesz się wszelkich problemów z pękającą, poranioną i zniszczoną skórą dłoni.